Lista aktualności Lista aktualności

Grzybów było w bród...

Nadleśnictwo Złotów w ramach promocji „Lasy Państwowe Zapraszamy” zorganizowało w dniu 30 września 2017 r grzybobranie. Imprezę objął swoim patronatem Burmistrz Miasta Złotowa, współorganizatorem było Koło Łowieckie nr 4 „Kuropatwa” w Złotowie.

W  jesienny, słoneczny poranek na zbiórkę przybyło 42 zbieraczy, wyjechaliśmy autokarem na teren leśnictwa Wierzchołek nieopodal wsi Wersk.

Przed wyruszeniem w las wszyscy uczestnicy otrzymali wycinek mapy z terenem leśnictwa oraz powiadomieni zostali o ogłoszonym konkursie fotograficznym pn. „Grzyby-skarby lasu”. Od godziny 9.00 rozpoczęły się poszukiwania urodziwych borowików, podgrzybków, kani i innych gatunków grzybów.

Po trzech godzinach zaczęli powracać pierwsi  uczestnicy ze swoimi zbiorami, wśród których przeważały podgrzybki, kanie, kozaki oraz kurki. Największym zainteresowanie cieszył się niezwykły okaz szmaciaka gałęzistego, którego masa wyniosła 5,50 kg.

Razem udało nam się zebrać ponad 52 kg grzybów kilku gatunków. Wszyscy  otrzymali upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Złotów, Urząd Miasta w Złotowie i Koło Łowieckie Kuropatwa w Złotowie. Osoby, które zebrały największą ilość otrzymały  nagrody w postaci suszarek do grzybów, patelni, nożyków. Wyróżniono też rodziny, które uczestniczyły w naszym grzybobraniu,  oni również otrzymali nagrody rzeczowe w postaci koszy wiklinowych. Upominki otrzymali również najstarszy i najmłodszy uczestnik imprezy.

Spotkanie zakończyliśmy smacznym myśliwskim bigosem ufundowanym przez Koło Łowieckie Kuropatwa w Złotowie. Wszyscy uczestnicy wyrazili chęć przybycia na grzybobranie w przyszłym roku.