Asset Publisher Asset Publisher

Złotowscy trębacze w krajowej czołówce

W dniach 19-22 czerwca odbył się w Człuchowie XIX Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego”, a także XV Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej oraz XXIII Krajowy Przegląd Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej im. Rafała Minicha w Przechlewie.

     Dwunastu trębaczy ze złotowskiego zespołu działającego przy Nadleśnictwie Złotów i Stowarzyszeniu „Przyjazna Edukacja" uczestniczyło w tegorocznej rywalizacji o nagrodę główną - Róg Wojskiego. Choć laureatem Grand Prix i zdobywcą rogu został Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Hagard" z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, złotowscy trębacze mają powody do zadowolenia. W rywalizacji w klasie C, czyli wśród trębaczy początkujących, na poziomie sygnałów podstawowych - II Zespół Trębaczy Myśliwskich ze Złotowa zaprezentował wysokie umiejętności ocenione na 268 pkt z 300 możliwych uzyskując tym samym III lokatę. Podczas gry trzech sygnałów – koniec polowania, rozładuj broń oraz królik na rozkładzie, jury oceniało zespół pod kątem zgodności wykonanych utworów z zapisem nutowym, oceniano także brzmienie i wrażenie artystyczne, a także wyglądu zewnętrzny.
      W klasie dla zaawansowanych – mistrzowskiej, w której gra się sygnały najtrudniejsze pozostały – dziewięcioosobowy skład I Zespołu Trębaczy Myśliwskich uplasował się tuż za podium - na czwartym miejscu. Choć mówi się, że to najgorsze miejsce, to w świadomości członków zespołu ważniejszy jest fakt, że to aż IV miejsce w kraju! A wynik 263/300 pkt i brak zaledwie czterech punktów do najniższego-brązowego podium uświadamia, że złotowscy trębacze mają spory potencjał i są w absolutnej, krajowej czołówce.

Adam Pulit – kierownik zespołu